Żeglarstwo‎ > ‎

Rejs irlandia

Krościenko nad Dunajcem, 05.01.2009 r.

Ahoj!

Zwracam się z uprzejmą prośbą o rozpropagowanie wśród członków Waszego klubu informacji o naszych imprezach.

Jesteśmy firmą żeglarską organizującą w 2009 r. dwie wieloetapowe wyprawy na wodach północnej Europy.

Pierwsza wyprawa odbywa się na 45-stopowym laminatowym jachcie s/y Tango. Jej celem jest eksploracja jak największej liczby norweskich fiordów, wejście na 4 największe lodowce Norwegii (z czego dwa powyżej koła podbiegunowego), opłynięcie Nordkappu oraz dopłynięcie Morzem Barentsa aż do granicy norwesko-rosyjskiej penetrując po drodze północne fiordy. Szczególny nacisk położymy w tym roku na eksplorację okolic archipelagu Lofotów. Planujemy także wypłynąć na głębię oceaniczną Andenes, by obserwować wieloryby w ich naturalnym miejscu żerowania.

Druga wyprawa odbędzie się na stalowym jachcie klasy J-80 – s/y Merkury. Jej celem będzie zamknięcie pętli wokół Irlandii oraz popularyzacja żeglugi po wodach pływowych. W trakcie kolejnych etapów odwiedzimy także wiele ciekawych miejsc, takich jak Wyspy Normandzkie, Szkocja, Wyspa Man, Kornwalia. Będziemy żeglować także na wodach, gdzie występują duże prądy morskie. Planujemy odwiedzenie Solent – kolebki brytyjskiego żeglarstwa oraz oczywiście wpłynięcie Tamizą do samego serca Londynu.

Podczas naszych wypraw staramy się łączyć ducha żeglarskiej przygody z atrakcyjnymi walorami turystycznymi zaprojektowanych tras.

Nasza oferta ma za zadanie m.in. umożliwić żeglarzom wzięcie udziału w dowolnie wybranym etapie wyprawy – każdy chętny znajdzie dla siebie miejsca, których jeszcze nie odwiedził, o różnym stopniu trudności rejsu i czasie jego trwania.

Pragniemy popularyzować zdobywanie stażu podczas żeglugi na wodach pływowych, łącząc ją z elementami szkolenia w trakcie rejsu. Gwarantują to nasi doświadczeni kapitanowie, współpracujemy m.in. z kpt. Tomaszem Kulawikiem i kpt. Maciejem Sodkiewiczem.

Jeżeli członkom klubu uda się zebrać większą grupę chętnych na wybrany etap, udzielimy 5% rabatu.

Wszelkie informacje o organizowanych przez nas rejsach dostępne są na naszej stronie internetowej www.rejsymorskie.pl. Z przyjemnością również udzielimy odpowiedzi telefonicznie i via e-mail.

Zapraszamy!

Comments