Wiadomości‎ > ‎

Żywiecki półmaraton

opublikowane: 27 mar 2012, 06:40 przez Michal B
Kenijczyk Mike Cherviyot z czasem 1:06:47 został zwycięzcą XIII Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego” poprawiając jednocześnie 9 letni już rekord trasy Jurija Giczuna. Tuż za nim przybiegł drugi z Kenijczyków Elisha Kiprotich Sawe pokonując trzeciego na mecie Węgra László Totha, (zwycięzcę rozgrywanego dzień wcześniej Półmaratonu Ślężańskiego) oraz kolejnego z Kenijczyków Juliusa Kiprono Lagata. Drugi fantastyczny rekord osiągnięty dzisiaj to rekord frekwencji, bowiem aż 848 zawodników ukończyło rozgrywany na bardzo wymagającej, ale niezwykle malowniczej trasie wokół Jeziora Żywiecki Półmaraton. Wśród kobiet zwyciężyła Ukrainka Lilia Fiskovic przed dwoma utytułowanymi biegaczkami górskimi Dominiką Wiśniewską i Anną Celińską.

Również dla Sokoła ten bieg był rekordowy pod kątem frekwencji. Nasza drużyna liczyła pięciu biegaczy na czele z maratończykami Agą i Jackiem.

Trasa półmaratonu obfitowała w piękne widoki  - ośnieżony Skrzyczne i Żar oraz trudne podbiegi. Do najtrudniejszych zaliczyć trzeba ten ostatni na 19 km stanowiący przepustkę do mety. Kto pokonał ten szczyt z uśmiechem na twarzy (lub grymasem przypominającym uśmiech) osiągał upragniony żywiecki rynek.

01:43:49          335      SMORCZEWSKI JACEK M30/131 M / 311

01:58:23          638      JANKOWSKA AGNIESZKA K30/21 K / 50

02:01:50          682      BEDLICKI MICHAŁ M40/137 M / 624

02:04:19          714      PIOTROWSKI ŁUKASZ M30/268 M / 652

02:06:55          740      FIGAS ANDRZEJ M40/146 M / 674