Wiadomości‎ > ‎

Nowa trasa rowerowa

opublikowane: 10 paź 2010, 21:48 przez Michal B
Miasto Katowice uzyskało dofinansowanie dla projektu pn.:
Regionalny Obszar Rekreacyjno- Turystyczny- trasy rowerowe drogą do rozwoju turystyki aktywnej w Subregionie Centralnym- trasa rowerowa nr 103 w Katowicach.
Projekt jest realizowany w ramach Programu Rozwoju Subregionu Centralnego

Projekt polega na wykonaniu nowej trasy rowerowej na terenie Miasta Katowice, zapewniającej mieszkańcom swobodny dostąp do Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie i jego atrakcji. Trasa nr 103 biegnie na odcinku od Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie (w rejonie Żyrafy), przez osiedle Tysiąclecia, osiedle Witosa do ścieżki nr 122 w rejonie wiaduktu kolejowego przy ul. Wybickiego (granica z Rudą Śląską); trasa ma charakter komunikacyjno-rekreacyjny; od północy trasa łączy bezpośrednio Katowice z Chorzowem, a przez WPKiW z Siemianowicami Śląskimi, od południa trasa łączy się z trasą nr 122 oraz trasami nr 1, 2 i 3 zapewniając połączenia z Rudą Śląską, Mikołowem i Tychami.

Wartość całego zadania wynosi 2 250 192,78 zł, natomiast dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to kwota 614 371,19 zł, co stanowi 28,50 % kosztów kwalifikowanych projektu.
Comments