Wiadomości‎ > ‎

Już po X jubileuszowych Regatach Rodzinnych Sokoła

opublikowane: 12 cze 2013, 13:05 przez Adam Jankowski   [ zaktualizowane 18 cze 2013, 23:30 przez Michal B ]

Już po X jubileuszowych Regatach Rodzinnych Sokoła, w których udział wzięło 90 uczestników, w tym 40 młodocianych adeptów sztuki żeglarskiej. Było słońce, wakacyjna i przyjacielska atmosfera, nocna ulewa, żeglarskie śpiewanie, brakowało tylko wiatru. W sobotnich regatach w klasie „OMEGA” udział wzięło trzynaście załóg co stanowi rekord odbywających się od 10 lat regat rodzinnych.

Rozegrano tylko dwa biegi z uwagi na bardzo słaby wiatr a monetami nawet jego brak. Zwycięzcą regat została załoga Kamila drugie miejsce zajęła załoga Jankesów, a na trzeciej pozycji uplasowały się ex aequo załogi Kobzy z Prezesem Michałem i Grzesia Prochalskiego.

W niedzielę pierwszy raz w historii regat rodzinnych odbyły się  wyścigi w klasie ,,OPTYMIST’’ udział wzięło w nich 18 załóg, sternikami byli nie tylko dorośli ale również dzieci. Z dwu półfinałów po cztery załogi awansowały do finałowego wyścigu. Wszyscy chcieli bardzo wygrać, zwyciężył znowu Kamil z synem, a kolejne miejsca na podium zajęli Jacek i Jaś.

W Porajowym ośrodku, w którym odbyły się regaty oddano nam do dyspozycji wiele żeglarskich atrakcji, z których korzystaliśmy przez trzy dni pobytu,  było bardzo miło i mam nadzieję że przyjmą nas tam za rok.
Autor: Jacek (przy wsparciu Taty)